загрузка...

Виділення з піхви

Невелика кількість Белей (виділень з піхви) представляє собою варіант норми.Вони сприяють підтримці вологого середовища всередині піхви, що зберігає його нормальну мікрофлору. У деяких випадках має місце підвищена секреторна активність слизової оболонки шийки матки, тоді кількість виділень може бути рясним, але це не є приводом для занепокоєння.Подібна ситуація часто спостерігається під час вагітності, у післяпологовому періоді, при статевому контакті, безпосередньо перед настанням менструації. Нормальні виділення володіють слизової консистенцією, не мають кольору і запаху, не викликають роздратування зовнішніх статевих органів і промежини.
Звернутися до лікаря стоїть в тому випадку, коли виділення з піхви супроводжуються печінням і свербінням в ньому або в зовнішніх статевих органах, набувають неприємного запаху, молочно-білий, жовтий або зеленуватий колір, домішка крові, водянисту або сирнистий консистенцію.Надмірна кількість виділень призводить до того, що вони не встигають випаровуватися і в області промежини відчувається постійна вологість, утворюються мацерації, знижується статевий потяг. Причини подібних явищ досить різноманітні і не завжди обумовлені гінекологічними захворюваннями.Вони можуть виникнути на тлі цукрового діабету, недотримання правил особистої гігієни. Однак досить часто зміна характеру виділень свідчить про запальний процес в піхві – вагініті (кольпіті).
Нерідко вагініт супроводжується поширенням запалення на слизову оболонку шийки матки, в результаті якого виникає цервіцит. Крім того, патологічні виділення можуть мати місце при сальпінгіт, оофорит, аднекситі, ерозії шийки матки.Причиною запалення в більшості випадків стають інфекції, що передаються статевим шляхом – кандидоз, хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, мікоплазмоз, уреаплазмоз тощоОднак може мати місце і активізація умовно-патогенної мікрофлори, постійно знаходиться в піхву або проникаючої в нього з одягу, шкірних покривів, кишечника, статевих органів сексуального партнера. До її складу входить кишкова паличка, гарднерели, стрептококи, стафілококи і ін
Причиною зміни характеру виділень з піхви можуть стати пухлини і травми репродуктивних органів, опущення матки. Якщо білі набувають сирнистий структуру і провокують сильний свербіж у піхві, це вказує на розвиток молочниці (кандидозу), викликаної грибкової інфекцією.Вона часто провокується прийомом антибіотиків, переохолодженням або зниженням імунітету на тлі загального захворювання організму. Про зараження хламідіозом чи гонорею свідчить жовтий колір виділень, крім того, вони мають дуже неприємний запах тухлої риби, супроводжуються свербінням і палінням.При трихомоніазі білі стають водянистими або пінистими, їх забарвлення набуває зеленуватий відтінок.
При виникненні тривожних ознак не слід відкладати візит до лікаря. Справитися з проблемою допоможе лише ретельна діагностика і грамотне лікування під контролем лікаря.Обстеження включає в себе аналіз мазка на флору, бакпосев вагінальних виділень, дослідження на статеві інфекції методом ІФА і ПЛР. Самостійні спроби позбутися від неприємних симптомів здатні призвести до переходу захворювання у хронічну форму.Тоді боротися з ним буде значно складніше, зросте ризик розвитку ускладнень, найтяжчим з яких є безпліддя. В якості терапевтичних процедур можуть бути призначені антибіотики, спринцювання і ванни з лікарськими засобами, вагінальні свічки.

Опубликовано в рубрику "Виділення з піхви"